Samatya’da İkinci Bahar

Yıllar önce rating rekorları kıran başrollerini Şener Şen ve Türkan Şoray’ın paylaştığı “İkinci Bahar” dizisi; Samatya’da yaşayan insanları ve onların gündelik yaşam mücadelesini anlatıyordu. Mekanın adı “Ali Haydar/İkinci Bahar”… Aynı dizideki gibi bir kebapçı burası. Duvarlarda diziden çeşitli fotoğraflar var.

Restorandaki usta da dizideki Ali Haydar’a tıpatıp benzeyince ortaya Samatya’nın en popüler restoranlarından biri çıkıyor. Duvarları süsleyen Türkan Şoray’lı, Şener Şen’li karelerle, kendinizi zaman zaman dizi setinde sanacaksınız.

İkinci Bahar’a gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın yoksa kapıda kalabilirsiniz. Ayrıca güzel havalarda meydana bakan kapı önünde, fasıl eşliğinde demlenmek mümkün.

Gelelim Ali Haydar usta’nın lezzetlerine, gavurdağı salatası, içli köfte, çiğ köfte, fıstık kebab, Adana ve tavuk’tan oluşan ortaya karışık bir tabak geldi.

İçli köfte uzun zamandır yediğim en lezzetli içli köfte olduğunu belirtmeliyim. Kebaplarda ise fıstıklı kebab buraya gelipte yemeden asla kalkmayın derim nefisti.

Tatlı olarak Kemal Paşa tatlısı söyledik masada bu lezzetlere yakıştıramadığım tek şeydi diyebilirim.

Kısaca hem Samatya’nın tarih kokan atmosferi, hem Ali Haydar Usta’nın lezzetleri için mutlaka buraya gelmelisiniz.

Afiyet olsun.

Ali Haydar Usta İkinci Bahar

Adres:

Hacı Hüseyin Ağa Mah. Samatya Meydanı Gümüş Yüksük Sk No:6, Samatya/Istanbul

Telefon:

0 212 584 21 62

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir