Karaköy’de Naif bir restoran

Bu sezon Karaköy’ün en tutulan mekani burasi, ufak ufak yer etti kendine bu çevrede.

Önce sadece giriş katı vardı sonra biraz ön tarafa küçük iki masa sonra üst kat ve teras. Buraya günün hangi saatinde geldiginiz önemli, eğer akşam yemeği için geldiyseniz kendinize rahat bir masa seçin çünkü etraftaki keyifli kalabalik masalarin etkisiyle zamanin nasil gectigini anlamiyorsunuz bile. Bu bölgedeki işyerleri nedeniyle akşam iş yemekleri ve yabancı misafirlerin degişik lezzetleri tatması için tercih edilen bir restaurant oldu, anadolu mutfagi ve ege mutfaginin karisimi bir menüsü var. Tel kadayifla kaplanip kizartilan mücveri favori lezzetleri arasında, aksam icin muhakkak rezervasyon yaptirin çünkü oldukça popüler bir restaurant burasi.

Kahvaltılar ise 11:30 kadar geçerli, daha sonra öğlen menüsü başlıyor, benim gibi öğlen yemeğini menemenle geçiştirmek isterseniz malesef o saatte kahvaltı menüsünden servis vermiyorlarmış, porsiyonlar çok büyük ve dolu dolu değil ama doyurucu.

Fiyatlar ve menü karsilastirmasinda fiyatlar biraz yüksek kaliyor yada böyle bir mekanda insan daha unutlmaz lezzetler ariyor, oysaki lezzetlerde hersey sıradandı. Mücver dısında benim icin patlayan bir lezzet olmadı. o yüzden fiyat ve menü karsilastirmasinda fiyatlar biraz daha aşağıya çekilmeli bence. Dekor değişik ve çok güzel, duvarda ve dekorasyonlarda kulllanilan tabaklar göz aliyor.

Afiyet Olsun.

Gülçin Vural

Naif

Adres:

Kemankeş Mahallesi Mumhane Caddesi No:52 Karaköy

Telefon:

0212 251 53 35

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir