52 yıldır köftenin merkezi

Merkezefendi’de mezarlıkların arasında dar bir sokakta yer alan mekan 1962 yılından beri 2 katlı mekanlarında yıllardır hizmet vermektedir.Aynı sokakta bir tane daha Tarihi Merkezefendi Köftecisi var aman karıştırmayın derim Hacı  Ahmet Usta’nın yeri olan gerçek Meşhur Merkezefendi Köftecisi’ni tercih etmenizi öneriyorum.

merkezefendi_  merkezefendi_kofte

Meşhur köfteleri,piyazları ve bakraçta sundukları buz gibi ayranları gerçekten inanılmaz lezzetli. Derme çatma dükkânında bir masa ve dört sandalyeyle köfteciliğe başlayan ve onu Tarihî Merkezefendi Köftecisi’ne dönüştüren Ahmet Usta’nın en büyük sırrı eti. Ahmet Usta köftesini, dananın kaburgası ve kuzunun boşluğunu kullanarak hazırlıyor ve tabi kendine has pişirme tekniğini de ekleyince ortaya parmaklarınızı yiyeceğiniz bir köfte çıkıyor. Şimdilerde ise onlarca masada, yüzlerce müşteriyi ağırlıyorlar. Ahmet Usta’nın vefatından sonra oğulları Levent ve Bülent; emaneti yürütüyor.  Civarda bir çok “Tarihi Merkezefendi Köftecisi” tabelası göreceğiniz için gireceğiniz köftecinin “Ahmet Usta” olduğundan emin olun.

merkezefendi   merkezefendi__

Burada yiyeceğiniz başka bir şey yok, sadece köfte, ayran, piyaz üçlüsü. Ve bu salaş mekân politikacısından iş adamına hiç beklemeyeceğiniz müdavimlere sahip.

Bugüne kadar gelmediyseniz mutlaka uğrayın ve kapıdaki uzun kuyruğu görüp sakın geri dönmeyin pişman olursunuz.

Afiyet Olsun.

Tarihi Merkezefendi Köftecisi

Adresi :
Merkez Efendi Cad. Merkez Efendi Sok. No:53 Zeytinburnu
Tel:
02126658270
Web:
www.tarihimerkezefendikoftecisi.com.tr


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Tarihi Merkezefendi Köftecisi – Ahmet Usta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir